вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się destruują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od właściwego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий